Інформація для держателів карток Visa: загальна інформація про правила конвертації валют

На сьогоднішній день Visa проводить розрахунки за картками Visa у понад 200 країнах світу. Електронні платежі здійснюються за допомогою глобальної процесингової системи VisaNet, яка здатна обробляти більше 65 000 транзакцій за секунду. Незалежно від валюти свого карткового рахунку держатель картки може оплатити покупку за карткою Visa практично у будь-якій точці світу, де приймаються до оплати картки Visa.

У разі коли валюта карткового рахунку держателя картки відрізняється від валюти операції, здійсненої за даною карткою, можуть виникати питання, пов'язані з правилами, що застосовуються під час конвертації валют.

При цьому необхідно враховувати той факт, що здійснення покупки (і відповідно – блокування коштів на картковому рахунку власника) та день подання торговельно-сервісним підприємством транзакції для обробки в Visa можуть відбуватися у різні банківські дні (як правило, різниця – два банківські дні). Тому курс, який використовується для тимчасового блокування суми на картці, та курс, що застосовується під час списання банком коштів з карткового рахунку держателя картки, можуть відрізнятися.

На сайті Visa (https://usa.visa.com/support/consumer/travel-support/exchange-rate-calculator.html) розміщений калькулятор, за допомогою якого держатель картки може визначити індикативні обмінні курси валют, що використовуються Visa для розрахунків з банками для міжнародних транзакцій в певний день. Даний курс щодня встановлюється Visa відповідно до середньоринкових показників. Звертаємо вашу увагу на те, що даний курс є курсом розрахунків платіжної системи з банком і лише індикативним длядержателя картки, оскільки вартість послуг (включаючи комісії тощо) для кінцевого споживача встановлюється банком. При цьому банк зобов'язаний інформувати держателя картки про всі умови конвертації в разі звернення.