13 листопада в Обухові відкрився мобільний реабілітаційний модуль завдяки співпраці бізнесу, громадського сектору та держави
ОБУХІВ, 13 ЛИСТОПАДА 2024 РОКУ
ПриватБанк, ГО «Безбар’єрність», БФ «Майнді», Visa та Київська обласна військова адміністрація об’єднали зусилля задля наближення реабілітаційних послуг до громад. Проєкт соціальної франшизи має на меті створити умови для реабілітації та забезпечити якісною психологічною допомогою українців там, де ці послуги фізично відсутні, логістично ускладненні, мають недостатній об’єм або якість.
Повністю безбар’єрний (інклюзивний) модуль площею 72 м², зібраний за модульною технологією, оснащений якісним реабілітаційним обладнанням. Модуль стане простором для фізичної та психологічної реабілітації людей, які постраждали внаслідок російського вторгнення.
Серед переваг такого формату реабілітаційних просторів – технологічність, невеликі витрати, швидке виробництво, можливість масштабування та мобільність, яка робить його зручним у переміщенні, що дуже актуально сьогодні.
Його роботу забезпечать:
- кейс-менеджер
- психолог
- лікар ФРМ
- фізичний терапевт
- логопед
- фахівці в інших сферах.
Основними напрямами допомоги стануть: фізична реабілітація, постанова ходи на протезах, супровід протезування, ерготерапія, відновлення мовлення, психологічна допомога, групи підтримки, юридичний супровід, працевлаштування, навчання та перекваліфікація.
Модуль працюватиме для ветеранів, ветеранок, членів їх родин, а також для цивільного населення.
«Зосереджуючись на підтримці тих, хто нас захищає, піклуванні про рідних, щоденній праці, ми можемо не помічати трансформацій, які як суспільство проживаємо просто зараз. Безбар’єрність стає невідворотною. З ініціативи, запропонованої першою леді Оленою Зеленською, безбар’єрність розростається і стає основою для побудови людських відносин, принципом у створенні нових послуг, коли ті є доступними для різних людей і враховують різний досвід. Із малих і великих речей, таких як сила об’єднання спільноти «Бізнес без бар’єрів», безбар’єрність збирається в мозаїку, в якій є місце для кожного», – сказала Оксана Збітнєва, голова громадської організації «Безбар’єрність», керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України.
“Цей проєкт для ПриватБанку - послідовний крок у рамках Стратегії безбар’єрності банку. Ми прагнемо, аби українські громади були стійкими, активними економічно і соціально. Тож ми не лише навчаємо наших працівників, запроваджуємо доступні диджитальні послуги і підвищуємо доступність відділень, але як соціально відповідальний бізнес долучаємось до створення безбар’єрних просторів у громадах, де ми живемо і працюємо. Ми у ПриватБанку впевнені, що лише згуртовані дії громадян, бізнесу та держави можуть допомогти нам вистояти, підтримати одне одного та рухатися до відновлення та розвитку”, - зазначив Дмитро Мусієнко, Член Правління банку з питань роздрібного бізнесу.
«Для Visa цей проєкт — це не просто реалізація нашої стратегії соціальної відповідальності, а можливість зробити реальний внесок у відновлення України та змінити життя тих, хто постраждав від війни. Символічно, що відкриття мобільного модуля в Обухові відбулося в Міжнародний день фізичної та реабілітаційної медицини, адже ми віримо, що доступ до якісних реабілітаційних і психосоціальних послуг повинен бути в кожному куточку країни, незалежно від обставин. Нововідкритий реабілітаційний модуль— це простір, де кожна людина, яка пройшла через важкі випробування, зможе знайти необхідну підтримку та відновити сили, щоб будувати успішне майбутнє. Ми пишаємося тим, що разом з партнерами розбудовуємо в Україні суспільство, яке цінує, підтримує та допомагає кожному, хто потребує нових можливостей для повернення до повноцінного життя», - прокоментувала Світлана Чирва, віцепрезидентка, регіональна менеджерка Visa в Україні та Молдові.
«Це вже третій такий модуль в Україні та другий на Київщині. Ми пишаємося тим, що наша ідея створення мобільних реабілітаційних модулів успішно масштабується і вже реалізується в нових містах України. На жаль, війна триває і як показує досвід попередніх модулів — як ветерани, так і цивільні мають велику потребу в таких послугах. Тож це не просто медичний заклад, а місце, де люди отримують шанс на відновлення та повернення до нормального життя», — зазначив Тарас Єрмаков, керівник фонду «Майнді».
«Потреби в реабілітаційних послугах лише зростають, тому ми раді, що така важлива ініціатива масштабується на Київщині. Модуль у Обухові стане важливим елементом реабілітаційної мережі, яку ми розвиваємо в області. Для повноцінного відновлення регіону повертати людям ментальне і фізичне здоров’я так само важливо, як і відбудовувати зруйноване», – зазначила заступниця голови КОДА Ірина Старенька.
Проєкт з встановлення мобільного реабілітаційного модуля в Обухові є частиною соціальної франшизи, який реалізує БФ «Майнді» у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України, ГО «Безбар'єрність» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської. Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці учасників спільноти «Бізнес без бар'єрів» – компанії Visa та ПриватБанку, та за сприяння Київської обласної військової адміністрації. У співпраці також взяли участь Обухівська районна державна адміністрація Київської області та Обухівська міська рада Київської області.
Інформація про Visa
Visa (NYSE: V) — світовий лідер індустрії електронних платежів. Щороку Visa обробляє платіжні транзакції між споживачами, бізнесом, фінансовими та урядовими організаціями у понад 200 країнах. Наша місія — об'єднати світ за допомогою інноваційної, зручної, надійної та безпечної платіжної мережі, аби сприяти процвітанню споживачів, бізнесу та економіки. Ми переконані, що розширення доступу для всіх в економіці допомагає зростанню добробуту людей в усьому світі та стане основою для глобального руху грошей у майбутньому. Дізнайтеся більше на сайті visa.com.ua.