На Миколаївщині за підтримки Ощадбанку та Visa облаштували шкільне укриття

КИЇВ, 14 грудня 2023 року — Ощадбанк і Visa відкрили простір-укриття для учнів Снігурівського ліцею №3, що на Миколаївщині. Завдяки цьому до офлайн-навчання зможе повернутися близько 600 дітей. Гроші на облаштування укриття було зібрано в рамках благодійної акції «Подаруй укриття дітям». Від кожної трансакції карткою Visa Ощадбанк перераховував 1 гривню на облаштування укриття єдиної вцілілої школи в деокупованій Снігурівській громаді. В результаті вдалось зібрати 1 500 000 гривень.

Другу хвилю ініціативи «Подаруй укриття дітям» Ощадбанк і Visa запустили в жовтні. В рамках першої хвилі проєкту в загальноосвітній школі №6 міста Шостки (Сумська область) у липні цього року було відкрито оновлене укриття для працівників та учнів.

Ремонтні роботи у Снігурівському ліцеї тривали більше місяця. Долучитись до проєкту партнерів надихнув спецвипуск шоу Євгена Яновича «20:23» про ліцей та навчальний процес на Миколаївщині.

До церемонії відкриття безпечного простору долучились голова Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта, заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн та співзасновниця фонду savED Анна Пуцова.

«Мета цієї ініціативи – допомогти дітям продовжити очне навчання, адже воно робить освітній процес більш ефективним. Цього разу заклад, який отримав нове укриття, знаходиться на деокупованій території. Завдяки цьому проєкту в ліцеї зможуть продовжити навчання сотні школярів. Хочу вчергове подякувати представникам компанії Visa за підтримку цієї благородної акції. Безпечна освіта – наш спільний внесок в успішну повоєнну Україну», – прокоментував відкриття голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.

«Ми хочемо зробити процес навчання в українських школах безпечним і завдяки цьому безперервним. Наявність у навчальних закладах укриттів є вимогою часу. Якісна освіта українських школярів – це обов’язкова умова, без якої неможлива успішна держава. Діти на деокупованих територіях повинні мати повноцінний навчальний процес, і ми пишаємось тим, що допомагаємо його організувати», – зауважив заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн.

«Як компанія, що стоїть на засадах інклюзії й прагне бути доступною для кожного й будь-де, ми у Visa віримо: кожна дитина має право на повноцінне навчання. Пишаємось продовженням нашого партнерства з Ощадбанком для реалізації надзвичайно важливої місії – забезпечення українських школярів безпечним освітнім середовищем. А завдяки зручній механіці збору десятки тисяч українців змогли долучитись до благодійної мети й подарувати укриття дітям, просто розраховуючись карткою Visa від Ощаду зручно та швидко», – прокоментувала Світлана Чирва, віцепрезидентка, регіональна менеджерка Visa в Україні та Молдові.

Разом із Plan International savED створює в укритті ліцею освітній центр «Вулик» – сучасну локацію з комп’ютерним обладнанням, книгами, настільними іграми тощо. В цьому центрі діти зможуть проводити більше часу з викладачами та однолітками.

До відновлення ліцею також долучились партнери з посольства Литви та компанії Rehau, які профінансували заміну пошкоджених вікон на нові.

«У тих умовах, в яких сьогодні опинилась українська освіта, наявність таких підземних просторів у школі – єдиний правильний вихід, щоб дати дітям соціалізацію та знання. Учні не мають «пересиджувати» повітряні тривоги в тісних необлаштованих підвалах, їхній час надто цінний і має бути використаний для навчання та розвитку. Ми вдячні Ощадбанку та Visa за їхній внесок у майбутнє снігурівської малечі – це справжній приклад для всього українського бізнесу», – прокоментувала подію Анна Пуцова, співзасновниця та керівниця регіонального розвитку фонду savED.

Snigurivka Shelter
Snigurivka Shelter
Snigurivka Shelter

Інформація про Visa

Visa (NYSE: V) — світовий лідер індустрії електронних платежів. Щороку Visa обробляє платіжні трансакції між споживачами, бізнесом, фінансовими та урядовими організаціями в понад 200 країнах. Наша місія – об'єднати світ за допомогою інноваційної, зручної, надійної та безпечної платіжної мережі, аби сприяти процвітанню споживачів, бізнесу та економіки. Ми переконані, що розширення доступу для всіх в економіці допомагає зростанню добробуту людей в усьому світі та стане основою для глобального руху грошей у майбутньому. Дізнайтеся більше на сайті Visa.com.ua.

 

Інформація про Ощадбанк

Ощадбанк – провідний український універсальний комерційний банк, 100% акцій якого належить державі. Він має найбільш розгалужену мережу установ та надає послуги більш ніж 6,2 мільйонам активних клієнтів: фізичним особам, малим і середнім підприємствам, а також найбільшим компаніям України приватної та державної форм власності.

 

Інформація про savED

savED – міжнародний благодійний фонд, який відновлює доступ до освіти в громадах, що постраждали від війни, розв’язаної росією проти України. Фонд заснували влітку 2022 року міністерка освіти і науки України (2019-2020) Анна Новосад спільно з освітньою фундацією GoGlobal. savED збирає та аналізує потреби шкіл, проводить оцінку ушкоджень освітньої інфраструктури в регіонах, що постраждали від війни, відновлює пошкоджені школи та шкільні приміщення, облаштовує укриття, створює цифрові освітні центри, реалізує програму для молоді UActive та розробляє освітні концепції та стратегії для шкіл.