5,2 мільйона гривень на розвиток жіночого підприємництва: стартує новий сезон візійного акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація» за підтримки Visa

Новий сезон візійного жіночого акселератора Відважна передбачає участь жінок, які підвищуватимуть свої ділові компетенції онлайн та навчатимуться у bootcamps на базі регіональних центрів Дія.Бізнес. Акцент у цьогорічному проєкті ставитиметься на діджиталізації бізнесу, що забезпечуватиме Visa та інші партнери. Загальний призовий фонд становить 5,2 млн грн.

Київ, 26 березня 2024 року – Відбулась презентація нового сезону візійного жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація». Його мета — допомогти українкам започаткувати або розвинути наявний бізнес. Новий сезон акселератора «Відважна» є логічним продовженням першої ітерації проєкту та націлений на діджиталізацію та масштабування власної справи.

«Розвиток українського підприємництва — один із головних пріоритетів Мінцифри. Саме тому ми запустили проєкт Дія.Бізнес і впроваджуємо сервіси в Дії, які прискорюють та спрощують запуск і масштабування власної справи. Також продовжуємо реалізовувати програми та ініціативи, які допомагають підприємцям розвивати бізнеси. Одна з них — візійний акселератор «Відважна», який об’єднав спільноту з 5 тисяч підприємиць. У першому сезоні переможниці проєкту залучили 1,3 млн гривень на розвиток власної справи. Новий сезон дасть змогу запустити й масштабувати ще більше власних справ, адже малий та середній бізнес — основа нашої економіки», — Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України

«Відважна» пропонує майбутнім та активним підприємицям протягом 4 місяців вивчати фінансове планування та управління, маркетинг та продажі, інструменти діджиталізації бізнесу, оподаткування, бухгалтерський облік, інструменти для виходу на зовнішні ринки.

«Підтримка українок на шляху до підприємництва завжди була одним із наших пріоритетів. Особливо зараз, коли 60% нових ФОПів відкривають жінки. У минулому році ми запустили разом із партнерами акселератор «Відважна». Він об’єднав у велике ком’юніті тисячі підприємиць. Кожна учасниця здобула необхідні знання та підтримку на шляху до створення або масштабування власної справи. Їхні історії надихнули нас продовжити програму. Сьогодні ми запускаємо другий сезон акселератора, щоб надати ще більше можливостей українкам у підприємницькій сфері», — Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції

За результатами навчання, 40 учасниць залучать по 100 000 гривень на впровадження своїх бізнес-ідей. На фінальному заході Grand Pitch Day 12 фіналісток змагатимуться за головне заохочення проєкту в категоріях: «Дебютантка», «Візіонерка», «Безбар’єрний бізнес-проєкт». Три бізнес-проєкти з найвищими балами від журі залучать додатково по 400 000 гривень на розвиток власної справи.

«Успішний старт проєкту «Відважна 2» – доречний і вчасний привід наголосити на необхідності діджиталізації ще більшої кількості українського МСБ, що є одним з основних фокусів Visa. Мета цьогорічного акселератора – масштабування та виведення на новий рівень підприємств сміливих українок. Власна успішна справа надає жінкам доступ до формування економічного порядку денного в країні, фінансову незалежність та мобільність, творення нових робочих місць, збільшення об’ємів виробництва чи наданих послуг, наповнення державного бюджету податками та, як наслідок, посилення ролі України на світовій бізнес-мапі. Visa готова підтримати жінок-підприємниць у кожному їх кроці, розширюючи таким чином доступ до цифрової економіки»,сказала Світлана Чирва, віцепрезидентка, регіональна менеджерка Visa в Україні та Молдові. 

Акселератор поєднуватиме два формати навчання:

  • Онлайн-навчання, де учасниці проходитимуть загальну освітню програму, яка базуватиметься на принципах практичності, інтерактивності та провідних підходах у бізнес-освіті на чолі із топспікерами. Онлайн-модулі проводитимуть представники Visa, USAID, monobank, Checkbox, Shop-Express, Укрпошта та інші.

  • Офлайн та віртуальний буткемпи на базі 10 центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес, де учасниці пройдуть поглиблене навчання з бізнесу, сесії з психологом та залучать менторський супровід. Перевага участі в буткемпах надаватиметься інклюзивним бізнес-проєктам та тим, хто готовий імплементувати дані принципи у діяльність підприємства.

Для учасниць акселератора також передбачені додаткові пропозиції, що прискорять діджиталізацію бізнесу, від monobank, Укрпошта, Checkbox та Shop-Express.

«За результатом дослідження щодо потреб та проблем підприємиць понад третина опитаних українок зазначають однією з найпоширеніших перепон брак доступу до безоплатних програм навчання, відзначаючи питання фінансової грамотності як одне із найбільш затребуваних напрямів у підвищенні компетенцій. Важливо зазначити, що іншими важливими зонами розвитку підприємиці визначають диджиталізацію бізнес-процесів та систематизацію інформації. Усі ці дані є конкретним підтвердженням того, що майбутні та активні підприємиці прагнуть до вдосконалення своїх навичок, розвитку власної справи, масштабування та впровадження інновацій. Акселератор «Відважна 2» стане каталізатором до забезпечення цих потреб надаючи необхідні знання та ресурси для успішного ведення діяльності», — Андрій Ремізов, директор державної установи «Офіс з розвитку підприємництва та експорту». 

Дізнатися більше про проєкт та подати заявку на участь можна на лендінгу Програми за посиланням. Дедлайн подання — до 28 квітня 2024 року (23:59). 

Проєкт триватиме з квітня по вересень 2024 року.

Нагадаємо, у 2023 році «Відважна» об'єднала понад 5 000 українських жінок, які проходили онлайн та офлайн навчання на базі 10 центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес. За результатами реалізації програми 6 українок залучили 1,3 мільйона гривень на створення та розвиток власної справи.

Новий сезон візійного жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація» впроваджує мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту та за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)» і глобальної ініціативи She’s Next Empowered by Visa.


Інформація про Visa

Visa (NYSE: V) – світовий лідер індустрії електронних платежів. Visa обробляє транзакції між споживачами, бізнесом, фінансовими та урядовими установами у понад 200 країнах та територіях. Наша місія – об'єднати світ за допомогою інноваційної, зручної, надійної та безпечної платіжної мережі, щоб сприяти благополуччю споживачів та процвітанню бізнесу та економіки. Ми переконані, що розширення доступу для всіх в економіці допомагає зростанню добробуту людей у всьому світі та стане основою для глобального руху грошей у майбутньому. Дізнайтеся більше на сайті visa.com.ua.

Про She’s Next Empowered by Visa

Глобальна ініціатива з підтримки жінок-підприємниць, які управляють, фінансують та розвивають власний бізнес. Visa підтримує низку програм по всьому світу, зосереджених на малому бізнесі, а також жінках-власницях бізнесу. Під проводом цієї ініціативи Visa прагне не лише дати жінкам базові знання для старту своєї справи, а й надихнути на підкорення нових вершин, зміцнити впевненість у власних силах та розвивати лідерські якості, які можуть бути корисними в будь-якій галузі.