Автор: Алан Кеніґсберґ (Alan Koenigsberg), генеральний директор відділу нових потоків платежів, Бізнес-рішення Visa
Травень 2020 р.
Організації по всьому світові все більше очікують на глобальний доступ до фінансів у режимі реального часу. Вони також очікують, що фінанси будуть постійно доступні для їхніх потреб у будь-якій країні та валюті без процесів, підтримуваних історичними обмеженнями кордонів країн. І вони бажають від банків та фінансових установ, щоб ті зробили цей процес простим і безпроблемним для них.
Сьогодні незважаючи на швидкий прогрес, що спостерігається з боку споживачів у сфері обробки платежів, міжнародні платежі «бізнес до бізнесу» (B2B) залишаються складними із залученням багатьох посередників, що часто призводить до затримок, тривалість яких важко передбачити. Традиційна мережа кореспондентського банкінгу працює на переважно двосторонній структурі, яка, звісно, сприймається як ненадійна та невпорядкована, що зазвичай пропонує обмежену видимість статусу транзакції.
У сьогоднішньому середовищі, яке прогресивно глобалізується, кожен бізнес будь-якого розміру потребує можливості проведення швидких глобальних платежів, в ефективний і безпечний спосіб.
До того ж, порядок підтримки бізнесу клієнтів у нових умовах часто виявляється незграбним. Банки-отримувачі не можуть бути певними, коли надійдуть платежі й таким чином не можуть оновлювати статус платежів для клієнтів/постачальників. І кількість залучених коштів може змінюватися в результаті розрахунку курсу валют та застосування різних комісійних зборів.
Як клієнти ми отримуємо все більше доступу до можливостей здійснення платежів у реальному часі з повною видимістю транзакцій. Та статус-кво навколо міжнародних платежів B2B вже стає неприйнятним через велику кількість потенційних кроків у платіжній транзакції та непевну видимість і надходження. Банкам та іншим фінансовим установам слід розуміти, що логічно очікувати від компаній, що швидко розвиваються, можливостей пропонування послуг або рішень по всьому світові. Тож усе нагальнішою стає потреба в нових моделях і технологічних рішеннях, що можуть своєчасно здійснювати глобальні платежі. Фінансові установи потребують початку впровадження технологічних платформ, що надають бізнес-клієнтам безпечний, швидкий та передбачуваний спосіб обробки корпоративних міжнародних платежів B2B. Цей попит складає частину реальної потреби в змінах, які ми спостерігаємо в середовищі міжнародних платежів B2B.
Законодавство, особливо щодо ідентифікації клієнта (KYC) та боротьби з відмиванням доходів (AML), також сприяє цим змінам. Рівень регуляторних ризиків, створюваних відмиванням коштів, може бути значним у деяких країнах, та суворість органів контролю й ступінь дотримання різняться по країнах. У більшості країн Європи надійніше впроваджені органи контролю щодо боротьби з відмиванням доходів. Однак у деяких регіонах Африки, зокрема в Північній Африці, ризики набагато вище, оскільки органи контролю менш виражені чи менш суворі. Це означає вищі шанси затримки коштів через проблеми з відмиванням доходів. Звісно, також відомо, що будь-який новий підхід надає банкам можливість зменшувати ризики відмивання коштів у першій інстанції.
Комплексно оглядаючи цю галузь, ми спостерігаємо підвищення кількості партнерських відносин між фінансово-технологічними компаніями та фінансовими установами. Це важливо, оскільки банки та фінансово-технологічні компанії можуть подолати виклики міжнародних платежів B2B, співпрацюючи з метою поєднання ресурсів, обміну ідеями та розвитку нових технологій. Ми також спостерігаємо зростання кількості інноваційних цифрових технологій.
Сьогодні, наприклад, можливо розробити платформи, що можуть зменшити ризики та час, витрачений на міжнародні корпоративні транзакції, сприяючи проведенню транзакцій з банку-відправника безпосередньо до банку-бенефіціара. Захист підвищуються завдяки функціям цифрової ідентифікації, що токенізують чутливу бізнес-інформацію організації, як-от банківські реквізити та номери рахунків, надаючи унікальний ідентифікатор, який можна використовувати для проведення транзакцій у мережі.
У сьогоднішньому середовищі, яке прогресивно глобалізується, кожен бізнес будь-якого розміру потребує можливості проведення швидких глобальних платежів, в ефективний і безпечний спосіб.
Сьогодні технології значно впливають на сферу проведення платежів B2B, і їх застосування стає все більш необхідним. Лише нещодавно тільки найбільші міжнародні компанії турбувалися через те, як платити та отримувати платежі на глобальному рівні. Це означає, що рішення для здійснення платежів створювалися для великих багатонаціональних компаній. У сьогоднішньому середовищі, яке прогресивно глобалізується, кожен бізнес будь-якого розміру потребує можливості проведення швидких глобальних платежів, в ефективний і безпечний спосіб.
Оскільки бізнес-вимоги із часом розвиваються, ми спостерігатимемо відповідну еволюцію цифрових рішень у кожному аспекті платежів, від доступу до дозволів та ініціації. Ми також передбачаємо, що глобальний характер платежів розвиватиметься й надалі, щоб задовольняти потребу в різних варіантах, прозорості й швидкості платежів. Відповідним чином ми очікуємо, що банки та фінансові установи загалом переходитимуть до цих нових удосконалюваних рішень для здійснення платежів, оскільки бажають підвищити рівень обслуговування бізнес-клієнтів.
Технологічні можливості швидко розвиваються. Сьогодні з'являється все більше доказів того, що майбутнє бачення всіх міжнародних транзакцій B2B, які відбуватимуться в простий і надійний спосіб, є не просто мрією, це реальність, що на нас очікує.