У Кропивницькому і Хотині Visa разом з партнерами відкрила безбар'єрні реабілітаційні модулі для українців, які постраждали від війни
Visa, Ощадбанк, ГО «Безбар’єрність» та БФ «Майнді» відкрили два нові мобільні реабілітаційні модулі для надання допомоги ветеранам, ветеранкам, їхнім родинам та цивільним, які постраждали внаслідок повномасштабної війни.
Перший відкрив свої двері у Кропивницькому 16 грудня 2024 року, другий – у Хотині Чернівецької області 5 березня 2025 року.
Повністю безбар’єрні (інклюзивні) модулі площею 72 кв. м оснащено якісним сучасним обладнанням. Спеціалісти модулів надаватимуть пацієнтам комплексні реабілітаційні послуги, включно з фізичною терапією, соціальною інтеграцією та психологічною підтримкою. Зокрема, йдеться про постановку ходи на протезах, супровід протезування, ерготерапію, відновлення мовлення. Також тут пропонуватимуть юридичний супровід, працевлаштування, навчання, перекваліфікацію та інші соціальні послуги. Таким чином, поява обох модулів наближає ці послуги до місць проживання тих, хто їх потребує.
«Ми продовжуємо розширювати мережу мобільних реабілітаційних модулів, адже бачимо велику потребу в доступних та якісних послугах відновлення здоров’я. У 2025 році ми плануємо відкриття модулів у нових громадах України, вони стануть частиною єдиної системи реабілітаційної допомоги, яку ми розвиваємо разом із бізнесом, громадським сектором і державою», – зазначив Тарас Єрмаков, засновник фонду «Майнді».
Простір у Хотині, зокрема, є вже четвертим у межах соціальної франшизи, реалізованої благодійним фондом «Майнді» за підтримки Visa та Ощадбанку. Франшиза має на меті створити умови для реабілітації та забезпечити якісною психологічною допомогою українців там, де ці послуги фізично відсутні, логістично ускладнені або мають недостатню якість.
У цілому проєкт реалізується у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, ГО «Безбар’єрність» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської, а також з учасниками спільноти «Бізнес без бар’єрів» – Visa та Ощадбанком.
«Ми точно сьогодні знаємо цінність партнерства, спільних сенсів та руху в одному напрямі. Пазл тільки тоді стає картиною, коли до купи збираються всі частинки цілого: ідея, що народилась від БФ «Майнді»... Ресурси – Ощадбанк, Visa – учасників спільноти «Бізнес без бар’єрів», об'єднаної навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської. А ще – регіон та місцева влада, що є містком до громади та підтримкою в наповнені стін життям та послугою. І тільки в тісній співпраці та спільній роботі можемо піклуватись про тих, хто сьогодні виборює наше майбутнє, та разом проходити великі соціальні трансформації», – прокоментувала Ольга Горбаньова, експертка Координаційного центру з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України.
Формат соціальної франшизи також передбачає роботу мультидисциплінарної команди фахівців, що робить процес реабілітації максимально ефективним. Функціонування реабілітаційного модуля забезпечать наступні спеціалісти: кейс-менеджер, психолог, лікар ФРМ, фізичний терапевт, логопед і фахівці з інших сфер.
«Реабілітація ветеранів/ветеранок – це важливе завдання, для вирішення якого потрібна максимальна залученість усіх стейкхолдерів. Наразі кількість захисників, які вже повернулися з фронту є відносно невеликою, але рано чи пізно ми матимемо величезну кількість героїв, які повернуться з війни. Розвиваючи мережу мобільних реабілітаційних модулів ми фактично проводимо тест-драйв рішення для реабілітації захисників України у невеликих населених пунктах. У мене немає сумніву, що подібні заклади у тому чи іншому вигляді мають бути у всіх українських містах», – зазначив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.
«Відкриття реабілітаційних модулів в Хотині та Кропивницькому – це ще один важливий крок до створення в Україні суспільства, де кожен має доступ до необхідної допомоги, незалежно від місця проживання. Тепер мешканці цих регіонів мають можливість отримати ресурси для фізичного та психологічного відновлення й повернення до повноцінного життя поруч із домом. Ми пишаємося тим, що разом із партнерами вже понад рік підтримуємо проєкт, який розбудовує інклюзивне середовище для ветеранів, ветеранок та постраждалих від війни», – прокоментувала Тетяна Чорна, віцепрезидентка, регіональна менеджерка Visa в Україні.
Соціальна франшиза містить повний пакет необхідних документів та алгоритми взаємодії між основними учасниками: громадою, державою і донорами. Це спрощує інтеграцію модуля в місцеву систему охорони здоров’я, пакетування НСЗУ та інші державні та місцеві сервіси. Такий підхід суттєво підсилює систему вторинної довготривалої реабілітації після основного періоду лікування в амбулаторному форматі.
Перший реабілітаційний модуль соціальної франшизи за підтримки Visa та Ощадбанку відкрився в Овручі Житомирської області в січні 2024 року. Другий – у Василькові Київської області в жовтні, третій – у Кропивницькому у грудні того ж року. Саме на основі відгуків овруцьких фахівців і пацієнтів було вдосконалено медико-соціальні простори у Василькові та Кропивницькому.
Інформація про Visa
Visa (NYSE: V) — світовий лідер індустрії електронних платежів. Щороку Visa обробляє платіжні транзакції між споживачами, бізнесом, фінансовими та урядовими організаціями у понад 200 країнах. Наша місія — об'єднати світ за допомогою інноваційної, зручної, надійної та безпечної платіжної мережі, аби сприяти процвітанню споживачів, бізнесу та економіки. Ми переконані, що розширення доступу для всіх в економіці допомагає зростанню добробуту людей в усьому світі та стане основою для глобального руху грошей у майбутньому. Дізнайтеся більше на сайті visa.com.ua.
Інформація про Ощадбанк
Ощадбанк — провідний український універсальний комерційний банк, 100% акцій якого належить державі. Він має найбільш розгалужену мережу установ та надає послуги більш ніж 6 мільйонам активних клієнтів: фізичним особам, малим і середнім підприємствам, а також найбільшим компаніям України приватної та державної форм власності.
Інформація про БФ «Майнді»
Благодійний фонд «Майнді» засновано в 2022 році з метою адаптації ветеранів та ветеранок до цивільного життя. Станом на кінець 2023 року «Майнді» надав більше 3000 безкоштовних сесій психосоціальної допомоги та фізичної реабілітації. На базі цього досвіду команда створила новий проєкт соціальної франшизи, який передає вкрай необхідні безкоштовні послуги в невеликі міста України.
Інформація про ГО «Безбар’єрність»
Центр координації експертизи та промоції безбар’єрності як нової суспільної норми. ГО «Безбар’єрність» – виконавчий партнер ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців, та ініціативи з розробки й впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».